Opublikowano: środa, 21, czerwiec 2017 19:36

rajd rowerowy szlakiem ks brzoski 12 20170621 166592566620 czerwca ok. godziny 900 uczniowie klas szóstych wyruszyli rowerami na "Rajd szlakiem ks. Brzóski". Trasa rajdu przebiegała przez miejscowości: Przywózki, Wojewódki Dolne i Górne, Dziegietnia, Brodacze i Krasnodęby Sypytki. Wyruszyliśmy w trzech grupach, którymi opiekowali się p. Włodzimierz Kucharczyk, p. Marlena Makłowicz-Fajkowska, p. Anna Odziemczyk, s. Hanna Ropiak, p. Wojciech Miłkowski i p. Jacek Maliszewski.
Rajd ten miał za zadanie bliższe zapoznanie uczniów z postacią patrona naszej szkoły, ks. gen. Stanisława Brzóski i z miejscami, w których ukrywał się w czasie powstania styczniowego. Dlatego dłuższe postoje zrobiliśmy w Przywózkach i Krasnodębach Sypytkach, w miejscach, w których w XIX w. stały domy - kryjówki ks. Brzóski. Uczniowie z dużą uwagą wysłuchali opowiadania p. Jacka Maliszewskiego o naszym patronie.
Na koniec w Sypytkach uczniowie i opiekunowie zjedli kiełbaski upieczone na ognisku. Uczestnicy rajdu powrócili do szkoły zgodnie z planem, ok. godziny 1300 zmęczeni ale bardzo zadowoleni.