Opublikowano: wtorek, 13, czerwiec 2017 14:56

zielona szkoa kl 5a i 5c 7 20170619 1743214287W dniach 5-7.06. 2017 roku uczniowie klas 5a i 5c wraz ze swoimi wychowawcami i p. W. Kucharczykiem byli na zielonej szkole w okolicy Uniejowa. Z wielkim zaciekawieniem wspólnie z przewodnikiem,  podziwialiśmy ogród zoologiczny Zoo Safari  w Borysewie -  wyjątkowym miejscu w centralnej Polsce, gdzie można stanąć twarzą w twarz z dzikimi zwierzętami z całego świata. Obserwowaliśmy karmienie najgroźniejszych dzikich zwierząt - białych tygrysów bengalskich, białych lwów, pumy, białych wilków i innych.

Korzystaliśmy także z kompleksu termalno-basenowego w Uniejowie, z gorących kąpieli w leczniczych solankach termalnych. W geotermalnym Ogrodzie Zmysłów podziwialiśmy nie tylko park,  ale liczne instalacje wykorzystujące wody geotermalne, wodne kaskady, gniazda muzyczne, siedziska zapachowe, święcące na kolorowo fontanny, mur sensualny, ściany wodne, grotę luster, mega kalejdoskop itp.  Ogród składa się z pięciu części odpowiadających ludzkim zmysłom: wzroku, słuchu, węchu, dotyku i orientacji przestrzennej. Znajdujący się w obrębie parku pałac i brama to prawdziwa perła renesansu z 1610 roku.

W drodze powrotnej zajechaliśmy do Żelazowej Woli, domu urodzenia Fryderyka Chopina.