Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Regulamin biblioteki

Opublikowano: czwartek, 27, październik 2016 11:20
Jacek Maliszewski

REGULAMIN   BIBLIOTEKI

PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4

IM. KS. GEN. STANISŁAWA BRZÓSKI W SOKOŁOWIE PODLASKIM

  1. BIBLIOTEKA JEST MIĘDZYPRZEDMIOTOWĄ PRACOWNIĄ I SZKOLNYM OŚRODKIEM INFORMACJI SŁUŻĄCYM UCZNIOM I INNYM CHĘTNYM. BIBLIOTEKA PRACUJE W OPARCIU O PROGRAMY KOMPUTEROWE MOL I LIBRUS.
  2. UDOSTĘPNIA SWOJE ZBIORY DO DOMU ZA WYJĄTKIEM KSIĘGOZBIORU PODRĘCZNEGO ( SŁOWNIKI, ENCYKLOPEDIE). WIĘKSZOŚĆ MATERIAŁÓW BIBLIOTECZNYCH POSIADA KODY KRESKOWE.
  3. W BIBLIOTECE OBOWIĄZUJE WOLNY DOSTĘP DO PÓŁEK ALE NALEŻY PAMIĘTAĆ O PRZESTRZEGANIU PORZĄDKU.
  4. CZYTELNIK ODPOWIADA ZA WYPOŻYCZONE PRZEZ SIEBIE WOLUMINY.W PRZYPADKU ICH USZKODZENIA LUB ZAGUBIENIA OBOWIĄZANY JEST ODKUPIĆ NOWĄ KSIĄŻKĘ.
  5. WYPOŻYCZENIA ODBYWAJĄ SIĘ NA PODSTAWIE POSIADANEJ PRZEZ KAŻDEGO CZYTELNIKA KARTY ELEKTRONICZNEJ, KTÓRĄ PIERWSZY RAZ OTRZYMUJĄ CZYTELNICY ZA DARMO. W RAZIE ZAGUBIENIA CZYTELNIK OTRZYMA WTÓRNIK PO WNIESIENIU OPŁATY - 3 ZŁ.
  6. WSZYSTKIE WYPOŻYCZONE ZBIORY MUSZĄ BYĆ ZWRÓCONE DO BIBLIOTEKI NA DWA TYGODNIE PRZED ZAKOŃCZENIEM ROKU SZKOLNEGO.
  7. UCZNIOWIE MAJĄ MOŻLIWOŚĆ WYPOŻYCZENIA KSIĄŻEK NA OKRES WAKACJI.
  8. UCZNIOWIE KLAS SZÓSTYCH ZOBOWIĄZANI SĄ DO WCZEŚNIEJSZEGO (NA TRZY TYGODNIE) ROZLICZENIA PRZED ZAKOŃCZENIEM ROKU SZKOLEGO.