Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: wtorek, 10 maj 2016 14:07
Jacek Maliszewski

ii rajd szlakiem ottona warpechowskiego 3 20160510 1969004757Dnia 7 maja (sobota) 2016 roku uczniowie (13 osób: z klasy 5a – 1, 5c - 3, 6a – 3, 6b – 3, 6c – 4) i opiekunowie Samorządu Uczniowskiego (Odziemczyk Anna, Mirosława Gierzyńska- Guzek) wzięli udział w „II Rajdzie Szlakiem Ottona Warpechowskiego”. Trasa prowadziła przez Brzozów, Czerwonkę Grochowską i Paczuski Duże – miejsca związane z życiem Ottona, a finałem był zamek w Liwie (trasa - ok. 25 km.) Przez całą podróż towarzyszyła nam wspaniała pogoda, co widać na zdjęciach.

O godzinie 9.00 spotkaliśmy się przy naszej szkole. Opiekunki SU rozdały kamizelki odblaskowe i kaski uczestnikom wycieczki. Następnie dojechaliśmy do pozostałych uczestników rajdu, do Brzozowa. Tam organizatorzy rajdu odsłonili tablicę informacyjną i złożyli kwiaty przy pomniku O. Warpechowskiego.

Potem pojechaliśmy do Czerwonki Grochowskiej, gdzie zostały złożone kwiaty na grobie O. Warpechowskiego na cmentarzu. Pod kościołem tutejszej parafii proboszcz opowiedział nam o historii parafii i pokazał wmurowaną tablicę ku czci O. Warpechowskiego. Następnie przejechaliśmy do Paczusk Dużych, miejsca śmierci O. Warpechowskiego. Tutaj czekał na nas przygotowany poczęstunek. Na pamiątkę naszego pobytu w Paczuskach zrobiliśmy sobie zdjęcia (m.in. z wicemarszałek Senatu RP Marią Koc). Około godz. 13 – ej dojechaliśmy do Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie, gdzie nastąpiło odsłonięcie tablicy patrona rajdu połączone z prezentacją multimedialną i zwiedzaniem muzeum. Na zakończenie odbyło się ognisko i konkursy z nagrodami.
O godzinie 17-ej zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy do domu.