Opublikowano: piątek, 05 luty 2016 11:28

Sprawozdanie z działalności Samorządu Uczniowskiego

Szkoły Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim

w I półroczu roku szkolnego 2015/2016

We wrześniu odbyły się wybory do zarządu Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącym został Jakub Teodorczuk z kl. VI c, zastępcą Oliwia Moczulska z kl. Vc, skarbnikiem Aleksandra Gromek z kl. IV a, sekretarzem Miłosz Wilk z kl. Va.
Opiekunami SU zostali: Mirosława Gierzyńska-Guzek i Anna Odziemczyk.

Spotkania SU odbywały się raz w tygodniu (we wtorki).

Działalność Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2015/2016 miała na celu:

• Ustalenie planu pracy na obecny rok szkolny, wyznaczenie osób odpowiedzialnych za poszczególne zadania.
  • Ustalenie regulaminu i przeprowadzenie konkursu na najładniejszą gazetkę klasową.
  • Przygotowanie i przeprowadzenie dyskoteki integracyjnej pod hasłem „Dzień pieczonego jabłka” (dyskoteka, owocowy bufet). Podziękowania należą się p. Agacie Celińskiej za duże zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu imprezy.
  • Przygotowanie i przeprowadzenie dla uczniów naszej szkoły ANDRZEJEK (dyskoteka, konkursy dla klas starszych (przygotowanie i prowadzenie), wieczór wróżb, zakup nagród).
  • SU, jak co roku włącza się w akcje pomagające potrzebującym. Tym razem potrzebujące okazały się zwierzęta z sokołowskiego schroniska. Przedstawiciele SU zbierali karmę dla zwierząt, która została przekazana do schroniska.
  • Zapoznanie się z pracą schroniska dla bezdomnych zwierząt podczas wycieczki do sokołowskiego schroniska.
  • Zorganizowanie w kl. 0 – VI akcji charytatywnej „Góra Grosza”, mającej na celu pomoc dzieciom osieroconym. Zebraliśmy i przekazaliśmy na konto Towarzystwa Nasz Dom – 438,07 zł.
  • Złożenie wieńców i zapalenie zniczy przy pomniku ks. gen. Stanisława Brzóski oraz Żołnierzy Armii Krajowej – 1 i 11 listopada 2015 roku. Porządkowanie pomników.
  • Przygotowanie ozdób świątecznych i sprzedaż stroików podczas listopadowej zadumy i zebrań z rodzicami.
  • Współpraca z p. Pogorzelską (babcią ucznia) przy tworzeniu ozdób choinkowych –ozdabianie pierników.
  • Przygotowanie uroczystej wigilii dla uczniów SU.
  • Przygotowanie i przeprowadzenie konkursów dla klas 4-6 podczas choinki szkolnej.
  • Przygotowanie zaproszeń i kart z życzeniami dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
  • Współtworzenie szkolnej strony internetowej poprzez podawanie informacji o pracach wykonywanych przez SU.

Opiekunowie SU – Mirosława Gierzyńska-Guzek, Anna Odziemczyk