Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: niedziela, 06 październik 2019 22:17
Jacek Maliszewski

tabliczka mnoenia5 października był w naszej szkole dniem wyjątkowym, szczególnie dla matematyki – Królowej Nauk oraz dla matematyków. Obchodziliśmy tego dnia Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

Akcja edukacyjna odbywa się od 2011 roku i jej głównym celem jest propagowanie formy nauczania/uczenia się matematyki poprzez zabawę. Dla dzieci to także świetna okazja do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po wakacyjnej przerwie. Dorośli natomiast mogą tego dnia wykazać się znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Każda osoba, która poprawnie wykonała kilka działań na mnożenie i dzielenie zdobywała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Ekspertami zostali nie tylko uczniowie poszczególnych klas, ale także pracownicy naszej szkoły, m.in. pani dyrektor, pani pedagog, pani pielęgniarka.