Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: wtorek, 18 czerwiec 2019 21:45
Jacek Maliszewski

piknik rodzinny 16 20190623 1566311162W sobotę, 15 czerwca 2019 r. odbyła się w naszej szkole coroczna impreza pod nazwą „Piknik rodzinny”.

Tegoroczne hasło pikniku to „Niech bezpieczeństwo nam zawsze towarzyszy w szkole, w domu, na ulicy”.

Ten dzień był doskonałą okazją dla uczniów, jak i rodziców, do pochwalenia się wiedzą o bezpieczeństwie w szkole, w domu i na ulicy.

Pani dyrektor krótko powitała wszystkich gości i gości szczególnych czyli Straż Pożarną i Policję.

Kolejne punkty programu to: prezentacje uczniów (piosenki, scenki, skecze) związane z bezpieczeństwem lub pracą straży pożarnej lub policji. Klasy młodsze wystąpiły z wierszami i piosenkami o tematyce związanej z bezpieczeństwem, klasy starsze ze scenkami i skeczami. Odbył się konkurs sprawnościowy na scenie (słodka sztafeta), konkurs plastyczny z zasłoniętymi oczami (strażak gasi pożar), konkurs (Pierwsza pomoc). Nagrody za konkursy ufundowała policja.

Głos na scenie zabrał pan ze straży w pogadance na temat „ Bezpiecznych wakacji”, natomiast policja zaprezentowała pokaz „samoobrony”.

Młodsze dzieci zaciekawił wóz strażacki. Nie mniejsze wrażenie na dzieciach robił widok sprzętu - ubrania, kaski i sprzęt służący do gaszenia pożarów. Przez chwile dzieciaki mogły poczuć się jak strażacy przymierzając hełm czy wsiadając do wozu strażackiego. Jedną z atrakcji jakie czekały na dzieci był również radiowóz policyjny, do którego każdy mógł wsiąść i poczuć się jak policjant. W trakcie spotkania omówione zostały zasady bezpieczeństwa na drodze. Dzieci dowiadywały się w jakich miejscach mogą bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Otrzymywały baloniki od policji.

Niezapomnianych wrażeń dostarczyły nam jak co roku pokazy taneczne zespołu „Ponad Norme Crew” (PNC) jak również występy zespołu tanecznego Jocker Dance Center.

Bardzo ciekawa i piękna okazała się wystawa fotograficzna policji (zdjęcia archiwalne).

Następnie wszyscy udali się na stadion „Orlik”, gdzie rozegrano mecze uczniowie – rodzice, straż, policja w piłce nożnej. Wynik meczu to 4 do 2 dla rodziców, policji i straży. Gratulujemy!!!

Podczas całej imprezy można było kupić smaczne ciasta, upieczone przez rodziców uczniów oraz napoje, lody i łakocie sprzedawane przez Samorząd Uczniowski. Jak co roku, z dużym powodzeniem, sprzedawano doskonały, ciepły bigos z młodej kapusty, przygotowany przez panie z naszej szkolnej kuchni, świetlica szkolna uruchomiła stoisko z kolorową watą cukrową – która cieszyła się ogromnym powodzeniem. Klasa 5b zorganizował loterię pieniężna, zebrana kwota zostanie przekazana chorej na białaczkę dziewczynce - Oli Szustak.

Cała impreza od godz. 1200 do 1630 przebiegała w radosnej, bardzo słonecznej atmosferze. Ten gorący, pełen wrażeń dzień spędzali z nami rodzice, nauczyciele, dziadkowie, ciocie i wujkowie. Dziękujemy im za wsparcie w postaci oklaskiwania występów uczniów.

Kolejny „Piknik rodzinny” 2019 r. zapisał się w kronice szkolnej jako bardzo udany! Dopisali wszyscy! Uczniowie, nauczyciele i rodzice!

Do zobaczenia za rok!