Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: sobota, 04 maj 2019 21:56
Jacek Maliszewski

wita majowe 6 20190501 1257643328W naszej szkole obchody Święta Pracy, Święta Flagi, Święta Konstytucji 3 Maja oraz 74 rocznicę zakończenia II wojny światowej obchodziliśmy 30 kwietnia 2019 roku. Uczniowie klas 7a, 7b, 7c pod kierunkiem wychowawców: p. Mirosławy Gierzyńskiej-Guzek, p. Jacka Maliszewskiego i p. Doroty Wróblewskiej przypomnieli wszystkim najważniejsze informacje o tych ważnych świętach w ciekawej formie lekcji historii. Lekcję tę poprowadzili uczniowie przeplatając inscenizację z prezentacją multimedialną, która przeniosła nas do czasów, kiedy hucznie obchodzono Święto Pracy i nie można było świętować rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Nasi aktorzy wspominali czasy rozkwitu Rzeczypospolitej, jej grabieży i upadku oraz ponownego odrodzenia. W odświętnej scenerii odśpiewano hymn państwowy oraz pieśni i piosenki patriotyczne, które wykonywał chór szkolny pod kierunkiem p. Hanny Grochowskiej.

Powagi całemu wydarzeniu dodały galowe stroje uczniów i nauczycieli. Pomimo wspominania trudnych chwil w dziejach naszego kraju, nasza uroczystość miała charakter podniosły i radosny, a najważniejszą myślą, która towarzyszyła nam tego dnia było: „Wolność, Naród, Ojczyzna”.