Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: niedziela, 20 styczeń 2019 14:26
Jacek Maliszewski

pokaz historyczny 2 20190120 1471614435Dnia 18 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbył się pokaz historyczny Grupy Artystycznej Explanation dla klas 4-8. Prowadzący poprzez rozrywkowy pokaz omówił wydarzenia historyczne narodu polskiego w latach 1772 - 1921. Zwrócił uwagę na przyczyny i skutki rozbiorów Polski.

Uczniowie mieli okazję przeżyć niezwykłą przygodę z historią - wyprawę do czasów zaborów, powstania kościuszkowskiego, listopadowego, styczniowego, I wojny światowej i odzyskania przez Polskę niepodległości.

Atrakcją pokazu była możliwość obejrzenia mundurów powstańców, żołnierzy oraz używanej przez nich broni. Nasi uczniowie mieli również szansę aktywnego uczestnictwa w pokazie. Mogli wcielać się w role postaci historycznych, a także uczestniczyć w walkach.

Była to żywa lekcja historii, wzbudzająca wartości patriotyczne takie jak Honor i Ojczyzna, która poprzez zabawę przybliżyła ważne dla Polaków wydarzenia historyczne.