Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: niedziela, 13 styczeń 2019 15:11
Jacek Maliszewski

pies mikolajW grudniu 2018 r. w naszej szkole zorganizowana została Mikołajkowa zbiórka karmy do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sokołowie Podlaskim. Celem tej akcji było wsparcie zwierząt przebywających w schronisku, jak również kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz zachęcanie dzieci do aktywnego udziału w zbiórce żywności. Organizatorami akcji były panie Jolanta Filipczak i Anna Bogaj. Zwieńczeniem przeprowadzonej zbiórki było dostarczenie przez dzieci i panie karmy dla zwierząt. Uczniowie wyprowadzili pieski na krótki spacer i nakarmili. Dzięki naszej akcji na terenie szkoły udało się zebrać 6 kartonów pożywienia ok. 92 kg. Pracownicy bardzo ucieszyli się z przekazanych darów, gdyż to stanowi wielkie wsparcie dla ich podopiecznych. Cieszymy się, że tak wiele dzieci i ich rodzice wzięli udział w naszym przedsięwzięciu oraz, że nie jest im obojętny los opuszczonych zwierząt. Wdzięczność w oczach samotnych psiaków była bezcenna. Otrzymaliśmy podziękowania od p. Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski a nasza akcja została opisana w gazecie Wieści Sokołowa oraz na stronie schroniska facebook.

Serdecznie dziękujemy!

Filipczak Jolanta

Anna Bogaj