Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: piątek, 07 grudzień 2018 21:44
Jacek Maliszewski

konkurs j rosyjskiego 3 20181210 1644615803Dnia 1 grudnia 2018 roku w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach odbył się ''Konkurs Pięknego Czytania Po Rosyjsku''. Jest to nowa forma konkursu organizowana przez Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach, a jego tematem były rosyjskie bajki i baśnie.

Uczestnicy konkursu prezentowali wybrany fragment w oryginale a także krótkie jego streszczenie i informację o autorze.

Występy uczestników oceniała komisja w składzie:

Adam Bobryk- profesor UPH, Aleksiej Pulik i Wladimir Pulik - Stowarzyszenie Kulturalno - Oświatowe Polsko - Rosyjskiego Dialogu Młodzieżowego "Ermitaż", Justyna Krysiak - nauczyciel języka rosyjskiego.

Uczennica klasy VIII c - Kinga Bujalska otrzymała wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum.

                                                                                                 Urszula Kucharczyk - nauczyciel języka rosyjskiego