Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: niedziela, 11 listopad 2018 21:49
Jacek Maliszewski

wito niepodlegoci 6 20181113 1738028369Dnia 8 listopada 2018 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Montaż słowno - muzyczny przygotowany został przez uczniów klasy VIII b i VIII c pod kierunkiem wychowawców: pani Ewy Krasnodębskiej i pana Andrzeja Pijorka. Program artystyczny przybliżył zgromadzonym na akademii uczniom historię naszego kraju, czasy, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Przypomniał koleżankom i kolegom, długą i trudną drogę do niepodległości. Piękne pieśni patriotyczne zostały wykonane przez wszystkich uczniów naszej szkoły w ciągach klasowych. Na zakończenie akademii obejrzeliśmy wspólnie film przygotowany przez uczennicę klasy VIII c Zuzannę Ślepowrońską.