Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: niedziela, 04 listopad 2018 21:27
Jacek Maliszewski

lubowanie uczniow klas pierwszych 17 20181027 163302199825 października 2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 4 odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia” dzieci klas pierwszych.

W tym roku pasowano 43 pierwszoklasistów. Uczniowie klas pierwszych pod okiem pań wychowawczyń: p. Elżbiety Jasieńczuk i p. Doroty Soszki oraz pań uczących: Jolanty Malinowskiej i Małgorzaty Nowak przygotowywali się do ślubowania od początku roku szkolnego. Wytrwale uczyli się wierszy i piosenek. Uczniowie ubrani w strój galowy i niebieskie birety, w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: Dyrektor Szkoły – pani Grażyna Skonieczna, Wicedyrektor Szkoły – pani Grażyna Kaczmarczyk, uczniowie Samorządu Szkolnego oraz rodzice. Uczniowie z klas pierwszych rozpoczęli ceremonię wspaniałym występem artystycznym, kolejno prezentowały swoje talenty recytatorskie i muzyczne. Po zakończonej części artystycznej w podniosłej atmosferze, pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Następnie wychowawcy wręczyli każdemu pierwszoklasiście – „Akt pasowania na ucznia”. Pani wicedyrektor przekazała wychowawcom legitymacje szkolne i upominki, które zostały wręczone w klasie. Na zakończenie zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia i dzieci udały się na słodki poczęstunek. Ten dzień na pewno pozostanie długo w pamięci każdego pierwszaka.