Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: poniedziałek, 05 listopad 2018 16:54
Jacek Maliszewski

zaduma listopadowa 3 20181030 114910159229 października w Sokołowskim Ośrodku Kultury uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 zaprezentowali program artystyczny pt. „Przytulmy Polskę do serca”. Od wielu lat szkoła przygotowuje wieczory „Jesiennej zadumy”, w których nawiązuje do sensu i wartości ludzkiego życia. W tym roku, z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, spektakl został zadedykowany tym, którzy swoje życie poświęcili Ojczyźnie.

Na scenie wystąpiło ponad stu młodych aktorów – uczniów szkoły oraz jej absolwentów. Głównym motywem przedstawienia była symbolicznie ukazana historia Polski. Poprzez pantomimę, recytację, śpiew, muzykę, taniec i obraz uczniowie zaprezentowali różne wydarzenia z dziejów naszej Ojczyzny – od powstania państwa, jego budowę i umacnianie, przez rozbiory i walkę o niepodległość, aż po odzyskanie wolności.

Barwna i wzruszająca opowieść o naszej historii przekazana przez tak młodych artystów poruszyła do głębi serca zgromadzonej publiczności.