Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: wtorek, 02 październik 2018 09:17
Jacek Maliszewski

dzie gonego czytania 16 20180930 1925018485Dzień 28 września 2018 r. upłynął w naszej szkole w klimacie głośnego czytania. Obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania - święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Uczniowie klas trzecich zabrali koleżanki i kolegów w świat baśni, bajek i bajeczek. Przedstawiły bajkę, w którą zamieszane były inne znane bajki. Przeplatały się ze sobą Małgosia, Jaś, Czerwony Kapturek, Baba Jaga, Królewicz, wilk, krasnoludki. Bardzo bajkowo było w sali gimnastycznej. Trzecioklasiści wykonali też baśniowe piosenki. Głównym bohaterem utworów muzycznych był Pan Andersen, gdyż to "On tak pięknie opowiada".

Ważnym i ciekawym punktem spotkania było głośne czytanie"Czerwonego Kapturka" przez zaproszonych gości. Pięknie czytali naszym uczniom: p. Krzysztof Dąbrowski - Wiceburmistrz naszego miasta; zastępca Komendanta PSP - p. Sławomir Lipka; sierżant sztab. Dominika Rozbicka; Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej - p. Hanna Lecyk i pracownik tejże biblioteki p. Bogumiła Korbuszewska; pracownik Biblioteki Pedagogicznej - p. Renata Jaroszewska; p. Dorota Stępniewska - szkolna pielęgniarka; przedstawicielka rodziców - mama uczennicy klasy 3a - p. Katarzyna Fietczak-Bujalska; p. Grażyna Skonieczna - dyrektor naszej szkoły. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali cudownie czytanej i śpiewanej bajki. Tak! Tak! Śpiewanej, gdyż p. Hanna Lecyk pięknie zaśpiewała kołysankę babci dla Czerwonego Kapturka. Śpiewem urozmaiciły bajkę p. dyr. Grażyna Skonieczna i p. B. Korbuszewska. Atmosfera w sali była bardzo sympatyczna, miła i radosna - wszyscy znaleźliśmy się w krainie baśni. Warto tak oderwać się od rzeczywistości i powrócić do lat dzieciństwa - nam dorosłym - a takie uroczystości nam na to pozwalają. 

Szczegóły spotkania opracowały i przygotowały wychowawczynie klas trzecich: Małgorzata Błońska; Ewa Sękal; Elżbieta Wilk.