Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: sobota, 05 maj 2018 20:49
Jacek Maliszewski

wita majowe 3 20180505 20879353721 maja obchodzimy Święto Pracy, 2 maja to Dzień Flagi, 3 maja to 227 rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja, 8 maja przypada 73 rocznica zakończenia II wojny światowej. 30 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się akademia, podczas której uczniowie klas Va i VIb pod kierunkiem wychowawców: p. Doroty Czarnockiej i p. Jacka Maliszewskiego przypomnieli wszystkim najważniejsze informacje o tych ważnych świętach. Recytując, odgrywając scenki i śpiewając, wzbogacili wiedzę historyczną uczniów o świętach majowych. W apelu dzieci nawiązały też do poszanowania naszych symboli narodowych: flagi, godła i hymnu.

Całość inscenizacji była przeplatana odpowiednio dobranymi pieśniami i piosenkami patriotycznymi, które wykonywał chór szkolny pod kierunkiem p. Piotra Przeździeckiego i p. Hanny Grochowskiej.

Na zakończenie występu aktorzy zostali nagrodzeni wielkimi brawami, co dowodzi, że występ był udany.