Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: niedziela, 06 październik 2019 20:28
Jacek Maliszewski

indywidualne biegi przeajowe 2 20191006 1280000701Rok sportowy rozpoczynają indywidualne biegi przełajowe. Biegacze z SP 4 ponownie pokazali dobre przygotowanie do sezonu bardzo dobrymi startami na poszczególnych etapach. Na etapie miejskim w poszczególnych kategoriach wiekowych najlepiej zaprezentowali się:

  • kl. IV - Joanna Wierzbicka II m-ce oraz Maciej Karpiński III m-ce,
  • kl. V - Gabriela Smuniewska i Jakub Wojtczuk I m-ce,
  • kl. VI - Amelia Gromek i Michał Dąbrowski I m-ce, a Patrycja Zdzichowska III,
  • kl. VII - Piotr Brzezik I m-ce, Maja Pogorzelska i Ceary Maksimiak II m-ce.

W klasach VIII Aleksandra Gromek i Paweł Rytel-Kuc zajęli IV lokaty.

Na etapie powiatowym nie uczestniczyły klasy IV, a w kategorii klas V ponownie zwyciężyła G. Smuniewska, a J. Wojtczuk zajął II pozycję. W kategorii klas VI bezkonkurencyjni okazali się A. Gromek i M. Dąbrowski oraz w klasach VII P. Brzezik. Ponadto awans na zawody regionalne uzyskali: M. Wojtkowska, N. Grabowska, P. Zdzichowska, M. Pogorzelska, J. Marchel, A. Gromek, E. Mazańska, D. Maseko, J. Pietruczanis, K. Kowalczyk, M. Mróz, W. Głowacz oraz P. Rytel-Kuc - aż 18 osób- zdecydowanie najwięcej z powiatu.

Na etapie regionalnym w kategorii klas VII zwyciężył Piotr Brzezik, a Amelia Gromek zajęła III pozycję w kategorii klas VI. Ponadto  na zawody wojewódzkie. które odbędą się wiosną awans uzyskali P. Rytel-Kuc z VII miejsca i M. Dąbrowski z VIII.

Sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Włodzimierz Kucharczyk