Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: niedziela, 09 grudzień 2018 17:29
Jacek Maliszewski

mikoajki 5b 22 20181209 1309624253Uczniowie klasy 5b - już tradycyjnie - spędzili Mikołajki w bardzo oryginalny sposób. Rok temu wręczali sobie prezenty i robili śnieg z pomocą pani Mikołajowej, którą była mama naszego kolegi - p. Rytel – Kuc. Tym razem postanowili sami zostać Mikołajami i dzielić się z innymi słodyczami, dobrym słowem i najlepszymi życzeniami na zbliżające się święta.

Wyszliśmy ze szkoły barwnym korowodem, przebrani za Mikołaje, Śnieżynki, a nawet Choinkę, w towarzystwie naszej wychowawczyni – p. Uli oraz p. Ani Lesiuk. Z piosenką „Świeć gwiazdeczko” na ustach nieśliśmy torby cukierków, pierniczki i balony napełnione helem, do których przyczepiliśmy nasze życzenia i wypuściliśmy je hen, hen w świat z nadzieją, że ktoś je przeczyta. Już od pierwszych kroków wiedzieliśmy, że czeka nas niesamowity dzień. Przypadkowi przechodnie, częstowani słodyczami, byli wzruszeni i bardzo mile zaskoczeni. Kierowcy przejeżdżających pojazdów machali do nas i życzliwie trąbili. Byliśmy szczęśliwi i radośni.

Odwiedziliśmy różne miejsca w Sokołowie Podlaskim, m.in.: Urząd Miasta, Urząd Gminy, Starostwo Powiatowe, Sokołowski Ośrodek Kultury, Komendę Powiatową Policji, Alior Bank, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Centrum Pomocy Socjalnej, Kancelarię Notarialną, sklep z dewocjonaliami i na koniec Miejskie Przedszkole nr 3. Wszędzie spotkaliśmy się z ogromną życzliwością i wielkim sercem. Czuliśmy się wyjątkowo i chociaż to my byliśmy Mikołajami, to w wielu ww. miejscach też zostaliśmy obdarowani. Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękujemy za ciepłe przyjęcie. Dowiedliście prawdziwości słów, że dobro wraca do każdego człowieka ze zdwojoną siłą. Dziękujemy wam za tę piękną lekcję. Było mega, mega (najczęściej powtarzane przez nas słowo) cudownie, długo nie zapomnimy naszych „klasowych mikołajek”.

Klasa 5b z p. Ulą