Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: niedziela, 28 kwiecień 2019 22:49
Jacek Maliszewski

super trzecioklasista 16 20190427 2044906470Dnia 25 kwietnia 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim odbył się już VII Powiatowy Konkurs Wiedzy SUPER TRZECIOKLASISTA. Tegoroczna edycja SUPER TRZECIOKLASISTY nosiła tytuł „W kręgu naszych baśni”. Pomysłodawczyniami i organizatorkami konkursu były Panie: Elżbieta Wilk z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim i Bożena Jenda ze Szkoły Podstawowej w Sterdyni.

Konkurs przenosił uczniów w świat baśni, wartości z nich płynących, zwycięstwa dobra nad złem oraz rozwijał zamiłowania czytelnicze.

Celem konkursu było promowanie talentów i uzdolnień uczniów, wdrażanie do samodzielnego zdobywania i wykorzystywania wiedzy oraz propagowania zasad zdrowej rywalizacji. To interesujące spotkanie było też okazją do promowania szkół, nauczycieli i uczniów.

Konkurs, jak zwykle cieszył się zainteresowaniem wśród dzieci i nauczycieli, bo w zmaganiach konkursowym wzięło udział 29 uczniów z 11 szkół powiatu sokołowskiego.

Laureatami konkursu zostali: Małgorzata Bielecka ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi za I miejsce otrzymała tablet. II miejsce i smartfon wywalczyła Izabella Trochimiak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sokołowie Podlaskim. III miejsce zdobyła Alicja Pencak ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim - w nagrodę otrzymała e-czytnik.

 

Powiatowa Komisja Konkursowa przyznała również wyróżnienia dla Anny Bańkowskiej i Laury Opęchowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sokołowie Podlaskim, Marty Adamczuk i Tomasza Skibniewskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokołowie Podlaskim, Mai Brzozowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim, Nikoli Janusz ze Szkoły Podstawowej w Zembrowie, Bartosza Borowego ze Szkoły Podstawowej w Niecieczy i Oliwii Andrzejczuk ze Szkoły Podstawowej w Sterdyni. Wyróżnieni otrzymali słuchawki.

Fundatorami cennych nagród byli: Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski Pan Bogusław Karakula, Starosta Powiatu Sokołowskiego Pani Elżbieta Sadowska, Wójt Gminy Sterdyń Pani Grażyna Sikorska i Dyrektor Zespołu Szkół w Sterdyni Pani Bogumiła Steć.

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i pamiątkowe kubki z motywem tematyki i napisem Super Trzecioklasista, które ufundował Prezes Powiatowego Banku Spółdzielczego Pan Piotr Żebrowski.

Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania fundatorom nagród, sponsorom oraz Panu Szymonowi Grochowskiemu za piękne dyplomy. Ciepłe słowa uznania kierują do koleżanek nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej za zaangażowanie i trud wkładany w przygotowanie uczniów. Panie otrzymały słodkie upominki ufundowane przez P.U.H. TOPAZ Pana Zbigniewa Paczóskiego.

Szczególne podziękowania kierują do dyrekcji szkół Pani Grażyny Skoniecznej i Pani Bogumiły Steć za serdeczną pomoc w organizacji konkursu.