Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: środa, 17 październik 2018 17:21
Jacek Maliszewski

15.10.2018 r. czworo uczniów naszej szkoły: Lilianna Nowotniak, Maciej Karpiński, Maja Celińska i Emilia Mazańska wzięło udział w „II Konkursie Poetyckim im. Franciszka Kobryńczuka” w Pałacu Ossolińskich w Sterdyni. Wszyscy wypadli bardzo dobrze (na tle sześćdziesięcioosobowej grupy recytujących), a Emilia Mazańska zajęła I miejsce. Gratulujemy naszym uczniom!    

Oprócz cudownych przeżyć, związanych z obcowaniem z poezją Franciszka Kobryńczuka, uczestnicy mieli okazję poznać żonę zmarłego poety - p. Jadwigę Kobryńczuk oraz prawnuka wspaniałej pisarki - Marii Konopnickiej - p. Tomasza Antoniego Bieleckiego. Uroczystość prowadził specjalny gość, zaproszony przez p. Mariannę Kobylińską, p.Ryszard Nowaczewski - Prezes Katolickiego Stowarzyszenia Filmowego.

Urszula Danielska