Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: sobota, 15 czerwiec 2019 18:33
Jacek Maliszewski

wycieczka kl 4d i 6c 2 20190627 1534844899Wycieczkę klasy IVd i VIc do Poronina w dniach 03 - 07.06.2019 r. rozpoczęliśmy wizytą w zamku w Chęcinach majestatycznie wznoszącym się na grzbiecie skalistego wzgórza. Poznaliśmy historię warowni królewskiej, w której przebywali polscy monarchowie i członkowie rodzin królewskich. Po przybyciu i rozlokowaniu się w pensjonacie Limba zapoznaliśmy się z obiektami hotelu i najbliższą okolicą Kolejnym etapem wycieczki była wspinaczka na Gubałówkę, z której roztacza się przepiękny widok na Zakopane i okolicę oraz Tatry Wysokie. Niektórzy po raz pierwszy mieli okazję zjechać krzesełkowym wyciągiem narciarskim. Po południu przeszliśmy najpiękniejszą polską doliną tatrzańską - Doliną Kościeliską, w której zwiedziliśmy jaskinię Mroźną, a najodważniejsi wspięli się po drabinach i łańcuchach do Smoczej Jamy jednej z wielu jaskiń tatrzańskich. Przewodnik tatrzański zapoznał nas z historią tatr i miejscowości tego regionu. W środę pojechaliśmy do Energylandii w Zatorze. Tam mogliśmy skorzystać ze wszystkich atrakcji największego  parku rozrywki w Polsce włącznie z największym w Europie Mega Costerem Hyperionem. W kolejnym dniu pojechaliśmy na Słowację, aby zwiedzić piękną jaskinię Bielańską bogatą w różne formy naciekowe występujących tam stalagmitów, stalaktytów, stalagnatów, jeziorek i nacieków ściennych. Po obiedzie odwiedziliśmy atrakcje Zakopanego - zespół skoczni narciarskich i cmentarz na Pęksowym Brzysku oraz mogliśmy zakupić pamiątki najsłynniejszym pasażu handlowym Zakopanego - Krupówkach. W drodze powrotnej do domu zwiedziliśmy krakowski Wawel i rynek starego miasta, na którym wysłuchaliśmy hejnału z wieży kościoła Mariackiego. Wszyscy wróciliśmy szczęśliwi i zadowoleni.