Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: sobota, 15 czerwiec 2019 21:27
Jacek Maliszewski

wycieczka kl 6a i 7b 20 20190618 2007647348W dniach 3-7.06.2019 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Władysławowa.

Pierwszego dnia wybraliśmy się do Parku Rekreacyjno-Edukacyjnego Sea Park w Sarbsku koło Łeby. Jego główną atrakcją jest fokarium, w którym mogliśmy zaobserwować uchatki kalifornijskie podczas karmienia i treningu z trenerami. Ciekawą okazała się wizyta w oceanarium prehistorycznym w technologii 3D, gdzie przenieśliśmy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów i  spotkaliśmy się „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu. Ponadto zwiedziliśmy wnętrze drewnianego okrętu, weszliśmy też Wraku na Wspak, w którym wszystko było odwrócone do góry nogami. Chodząc uliczkami parku oglądaliśmy również największe żyjące ryby i ssaki morskie.

Następnym punktem naszego programu było wycieczka na ruchome wydmy. W czasie przejażdżki melexami przez las podziwialiśmy uroki Sowińskiego Parku Narodowego. W końcu weszliśmy na wydmę, skąd rozciągał się niezwykły widok. Znaleźliśmy się Saharze (w Polsce :))!

Kolejnego dnia pojechaliśmy do Gdańska, gdzie wraz z przewodnikiem obejrzeliśmy Stare Miasto. Potem zwiedziliśmy Muzeum Bursztynu i Dwór Artusa. Kolejnym miejscem, które musieliśmy zobaczyć, było Westerplatte.

Ostatniego dnia pobytu we Władysławowie wybraliśmy się na Hel, gdzie odwiedziliśmy fokarium, gdzie hodowane są bałtyckie foki. Później pojechaliśmy do Redy - nowego parku wodnego na Pomorzu – Aquaparku Reda. Udało się skorzystać z niezwykłych wodnych atrakcji bez większego tłoku. Wrażenia nasze były bardzo pozytywne. Po trzech godzinach zabawy ruszyliśmy do pensjonatu.

W czasie pięciu dni, przy świetnej pogodzie, wszyscy świetnie się bawiliśmy!

 Uczniowie klas VI i VII wraz z opiekunami