Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: środa, 12 czerwiec 2019 22:56
Jacek Maliszewski

zerowki na wykopaliskach w mamuciej dolinie 9 20190612 134248534210 czerwca 2019 r. dzieci z klas 0a, 0b z p. K. Dziekońską, p. A. Kobylińską i p. J. Malinowską wybrały się na wykopaliska do Mamuciej Doliny w Szostakach koło Łomży. P. Marek Dąbrowski pięknie opowiadał o życiu ludzi sprzed czasów mamutów. Nauczył nas jak zapalić ogień przy użyciu drewienek i rzemienia. Na przygotowanych stanowiskach grupy Wilków i Lisów za dzieci odnajdywały kości zwierząt. Mogły również postrzelać z łuku. Zwyciężyli Maksymilian Borys z 0a i Mateusz Strus z 0b. Samodzielnie ucierały ziarna na mąkę, by zrobić podpłomyki. Poznały ślady zwierząt i zgadywały jakie zwierzęta je zostawiły. Była wyprawa w teren Biebrzańskiego Parku Krajobrazowego. Wszyscy wspaniale spędziliśmy czas w Mamuciej Dolinie.

Karolina Dziekońska