Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: wtorek, 26 marzec 2019 17:41
Jacek Maliszewski

klasy 8 w up h 3 20190407 1619592664Dnia 21.03.2019 r. chętni uczniowie klas 8 a, 8 b i 8 c wraz z nauczycielką chemii Panią Ewą Dąbrowską pojechali na wycieczkę do siedleckiego Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego, który obchodził 50-lecie istnienia. Najpierw uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu, w którym mogli się zgłaszać i za poprawne odpowiedzi wygrać drobne upominki. Po uczelni oprowadzał Pan Dominik. Najpierw zaprowadził ich do pracowni informatycznej, w której mogli zobaczyć drukowanie w trójwymiarze. Następnie udali się do pracowni matematyki i fizyki, gdzie odbył się "Naukowy bełkot", w czasie którego można było dowiedzieć się, że istnieje kwadratowa spirala. Na końcu nasi uczniowie odwiedzili pracownie instytutu chemicznego, w którym odbyły się różne pokazy. Były to: "niezwykły świat ciekłych kryształów", "azotowe lody", "turbo żelki", "chemiczny kameleon", "niebieska butelka", "lampa dżina", "trąba słonia" i inne podstawowe reakcje chemiczne.

Uczniowie bardzo miło spędzili czas i po zakończeniu wykładów oraz zajęć wrócili do Sokołowa.

Oliwia Żochowska, Julia Zalewska kl. 8c