Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: niedziela, 02 grudzień 2018 17:07
Jacek Maliszewski

Uczniowie klasy 5a i 5c byli 29 listopada na wycieczce w Białymstoku. Pierwszym punktem programu było oglądanie spektaklu „W pustyni i w puszczy” w Teatrze Dramatycznym im Aleksandra Węgierki. Po spektaklu pojechaliśmy do Centrum im Ludwika Zamenhoffa. Tam dzieci oglądały wystawę poświęconą twórcy języka esperanto. Poznaliśmy historię życia Ludwika Zamenhoffa oraz okoliczności w jakich stworzył on język międzynarodowy. Dowiedzieliśmy się jak wyglądał Białystok w dziewiętnastym wieku. Wzięliśmy również udział w lekcji esperanto, na której dzieci poznawały podstawy tego języka. Była to ciekawa nauka i zabawa. Odwiedziliśmy także galerię gdzie dzieci mogły się posilić. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.

Wychowawczynie klas 5a i 5c: Maria Dybowska i Małgorzata Nowak