Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: poniedziałek, 15 październik 2018 18:15
Jacek Maliszewski

wycieczka klasy ii a i iii c do ciechanowca 7 20181015 1644335848Dnia 10.10.2018 r. uczniowie klasy II a oraz III c pod opieką pani Hanny Grochowskiej, pani Elżbiety Wilk, pani Jolanty Filipczak, pani Krystyny Księżopolskiej wybrali się do Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Tam mogli zobaczyć jak wyglądały w przeszłości zabudowania oraz życie na wsi. Z zainteresowaniem oglądały dawne maszyny rolnicze i pojazdy. Poznali zasadę działania wiatraków, młyna wodnego, dowiedzieli się również, jak kiedyś pieczono chleb. Dzieci wzięły także udział w warsztatach muzealnych polegających na składaniu domu drewnianego z gotowych elementów. Poznały zawód cieśli i stolarza.

Ciekawym miejscem dla dzieci okazało się jedyne w Polsce Muzeum Pisanki. Znajduje się w nim kolekcja licząca sobie już blisko dwa tysiące eksponatów-wielkanocnych pisanek z różnych stron świata. Wiele emocji dostarczyło spotkanie ze zwierzętami hodowanymi przez pracowników Muzeum Rolnictwa.

Ostatnim punktem programu było pieczenie kiełbasek na ognisku. W blasku złotej jesieni dopisywał wszystkim apetyt. Pełni wrażeń uczestnicy jesiennej wycieczki do Ciechanowca wrócili do szkoły.