Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: wtorek, 18 wrzesień 2018 19:02
Jacek Maliszewski

diecezjalne spotkanie modziey w serpelicach 1 20180924 1332615780W dniu 14 września uczniowie klasy VIII b i VIII c z wychowawczynią panią Ewą Krasnodębską i z opiekunami s.Anną Żochowską i panią Karoliną Kobylińską wzięli udział diecezjalnym Spotkaniu Młodzieży w Serpelicach. Spotkanie młodzieży na Kalwarii Podlaskiej w Serpelicach odbywało się pod hasłem "Wolni w Duchu Świętym''. Jest to połączenie hasła roku duszpasterskiego, w którym szczególną rolę odgrywa Duch Święty, oraz nawiązanie do 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Ponad 1600 osób przybyło do Serpelic, by wspólnie wielbić Boga i dzielić się świadectwem wiary. W trakcie spotkania odbył się koncert zespołu Wyrwani z Niewoli, którego członkowie przedstawili świadectwo swojego nawrócenia oraz zachęcali młodzież do chwalenia Boga tańcem i śpiewem. Historia ich życia potwierdza, że Duch Święty działa i potrafi wyrwać nas z największego upadku i zniewolenia. Centralnym punktem spotkania była Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem ks. bpa Tadeusza Pikusa, który w homilii przypomniał prawdę, że jakakolwiek zmiana rzeczywistości rozpoczyna się w sercu człowieka. Im więcej dobra w nas, tym więcej dobra między nami. Na zakończenie Mszy św. odczytano telegram do Ojca Świętego Franciszka. Ks. Biskup natomiast pobłogosławił przywiezione przez młodzież krzyże, które pozostaną na Kalwarii. Młodzież symbolicznie przeszła przez bramę w kształcie krzyża.