Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: sobota, 22 wrzesień 2018 16:16
Jacek Maliszewski

wycieczka klas szostych do treblinki 1 20180922 204579264118 września 2018 r. klasy szóste pod opieką p. U. Kierylak Piwko, p. D. Czarnockiej, p. W. Kucharczyka, p. E. Soszyńskiej, p. J. Maliszewskiego i wolontariuszy z projektu KIDSPEAK jak co roku pojechały na wycieczkę do Treblinki. Wyjazdy te są tradycją naszej szkoły od wielu lat.

Wycieczka rozpoczęła się o godz. 9-tej wyjazdem spod szkoły. Na miejscu uczniowie udali się do Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince gdzie można zobaczyć zachowane eksponaty, makietę obozu, zdjęcia z czasów II wojny światowej. Uczniowie obejrzeli również filmy: o Operacji Reinhardt, czyli o akcji zagłady Żydów, o wyglądzie obozu z czasów jego funkcjonowania, wspomnienia pana Samuela Willenberga, który przeżył obóz.

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzenie terenu obozu. Oprowadzani przez p. J. Maliszewskiego uczniowie zwiedzili: miejsce straceń, żwirownię, Karny Obóz Pracy Treblinka I, Obóz Zagłady Treblinka II, w tym Pomnik Ofiar Obozu Zagłady. Widzieli także pamiątkowy głaz ku czci Janusza Korczaka oraz naszego miasta Sokołowa Podlaskiego.

Na tym zakończył się pobyt w Treblince.