Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: niedziela, 24 czerwiec 2018 17:46
Jacek Maliszewski

zielona szkoa kl 5a i 6b 20180625 1294272762Dwie klasy z naszej szkoły wybrały się w dniach 12-15.06.2018r. na czterodniową wycieczkę do Olsztyna. W trakcie wyjazdu zwiedziliśmy także Frombork, Olsztynek i Braniewo.

Pierwszego dnia zebraliśmy się pod szkołą. Po przyjeździe na miejsce rozpakowaliśmy swoje rzeczy i zjedliśmy pyszny obiad. Później poszliśmy do gospodarstwa agroturystycznego niedaleko hotelu. Tam jeździliśmy bryczką po lesie, oglądaliśmy zwierzęta, a także tańczyliśmy i śpiewaliśmy w stodole, w której początki swojej kariery miała grupa Enej. Wieczorem bawiliśmy się na dyskotece.

Na drugi dzień, po śniadaniu, pojechaliśmy do planetarium, gdzie obejrzeliśmy film o planetach i gwiazdach. Następnie poszliśmy do obserwatorium, gdzie dowiedzieliśmy się przeróżnych rzeczy o czasie i tego, w jaki sposób powinniśmy go liczyć. Po powrocie do hotelu wszyscy mieli zapewnione przeróżne atrakcje, między innymi: basen, bilard, kręgle i tenis stołowy.

Trzeciego dnia po posiłku pojechaliśmy do Fromborka. Po drodze wstąpiliśmy do Muzeum Ziemi Braniewskiej. Wszystkim bardzo podobały się opowieści przewodników, którzy nas oprowadzali. W mieście Kopernika zwiedziliśmy Katedrę, gdzie wysłuchaliśmy koncertu organowego. Potem wspięliśmy się na 40 m wieżę, z której było widać całe miasto. Poznaliśmy także wiele ciekawostek o Mikołaju Koperniku - wybitnym astronomie. Po powrocie zjedliśmy obiad, a potem mieliśmy ognisko. W międzyczasie poszliśmy nad jezioro Żbik, aby chociaż na chwilę zamoczyć nogi.

Ostatniego dnia wyruszyliśmy do Olsztynka. Najpierw zwiedziliśmy Hutę Szkła. Każdemu bardzo się podobało, jak hutnik robił ze szkła piękne rzeczy i zwierzęta. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Budownictwa Ludowego. Tam obeszliśmy skansen, słuchając z zaciekawieniem opowieści pani przewodnik o tym, jak żyli i mieszkali kiedyś ludzie.

Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni z tej wycieczki. Chętnie pojechalibyśmy tam jeszcze raz.