Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: czwartek, 21 czerwiec 2018 19:18
Jacek Maliszewski

rajd rowerowy szlakiem ks brzoski 1 20180621 201689254119 czerwca ok. godziny 830 uczniowie klas szóstych wyruszyli rowerami na "Rajd szlakiem ks. Brzóski". Trasa rajdu przebiegała przez miejscowości: Przywózki, Wojewódki Dolne i Górne, Dziegietnia, Brodacze i Krasnodęby Sypytki. Wyruszyliśmy w trzech grupach, którymi opiekowali się  p. Włodzimierz Kucharczyk, p. Dorota Wróblewska, p. Mirosława Gierzyńska-Guzek, p. Anna Odziemczyk, p. Urszula Kierylak Piwko i p. Jacek Maliszewski.

Rajd ten miał na celu bliższe zapoznanie uczniów z postacią patrona naszej szkoły, ks. gen. Stanisława Brzóski i z miejscami, w których ukrywał się w czasie powstania styczniowego. Dlatego dłuższe postoje zrobiliśmy w Przywózkach i Krasnodębach Sypytkach, w miejscach, w których w XIX w. stały domy - kryjówki ks. Brzóski. Uczniowie z dużą uwagą wysłuchali opowiadania p. Jacka Maliszewskiego o naszym patronie.
Na koniec w Sypytkach uczniowie i opiekunowie zjedli kiełbaski upieczone na ognisku przygotowanym przez Panią Dorotę Krasnodębską. Uczestnicy rajdu powrócili do szkoły zgodnie z planem, ok. godziny 1230 zmęczeni ale bardzo zadowoleni.