Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: wtorek, 15 maj 2018 18:25
Jacek Maliszewski

zielona szkoa klasy i a i ii c w serpelicach 8 20180523 1362773860W dniach 09-11.05.2018 r. uczniowie klasy I a i II c z wychowawcami p. Hanną Grochowską i p. Elżbietą Wilk oraz p. Joanną Skorupką i Jolantą Filipczak wyjechali na Zieloną Szkołę do Serpelic. Oprócz gier i zabaw na świeżym powietrzu, realizowane były zajęcia z edukacji przyrodniczo-społecznej, muzycznej i plastycznej. W czasie zajęć uczniowie obserwowali rośliny i zwierzęta znajdujące się w Parku Krajobrazowym "Podlaski Przełom Bugu" oraz w Białowieskim Parku Narodowym. Szczególnie zachwyciły wszystkich zwierzęta oglądane w Rezerwacie Żubrów. Uczniowie przeszli również szlakiem Kalwarii Podlaskiej. Odbył się rejs łódką po Bugu do Krainy Bobrów, podczas którego wszyscy podziwiali piękny, nadbużański krajobraz. Nie zabrakło też zabaw w piasku nad Bugiem przy słonecznej pogodzie. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zajęciach survivalowych w Szkole Przetrwania „AS”. Odbyły się różne zajęcia np. podstawy wspinaczki skałkowej – ścianka wspinaczkowa, zjeżdżanie po linie i strzelanie z wiatrówki. Atrakcją był przejazd bryczkami po Serpelicach. Uczniowie zwiedzili też Stadninę Koni w Janowie Podlaskim.  Pełni wrażeń, opaleni i zmęczeni wrócili do Sokołowa Podlaskiego, gdzie odebrali ich stęsknieni rodzice.