Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: poniedziałek, 14 maj 2018 10:49
Jacek Maliszewski

iv rajd rowerowy szlakiem ottona warpechowskiego 10 20180514 1810117183Rowerem na przejażdżki! Rowerem po zdrowie i radość!

Nasi uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w IV RAJDZIE ROWEROWYM SZLAKIEM OTTONA WARPECHOWSKIEGO. Cele rajdu - aktywny wypoczynek na łonie natury, zainteresowanie własnym regionem oraz integracja uczniów naszej szkoły, zostały w pełni zrealizowane.

W piątek 11 maja odbył się IV Rajd Rowerowy Szlakiem Ottona Warpechowskiego. Po raz trzeci uczniowie z naszej szkoły również podjęli to wyzwanie. Wspólnie z opiekunami – p. Mirosławą Gierzyńską – Guzek, p. Włodzimierzem Kucharczykiem, p. Osińskim, p. Teresą Zawadzką, p. Katarzyną Żochowską 52 uczniów naszej szkoły pokonało około 30 km. Trasa rajdu prowadziła z Sokołowa Podlaskiego przez Brzozów, Czerwonkę Grochowską, Paczuski Duże, Węgrów do Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie.

Szlak przebiegał drogami bocznymi, wolnymi od większego ruchu samochodowego oraz ścieżką rowerową z Węgrowa do Liwa. Jechaliśmy przez malownicze okolice, w tym rezerwat Kantor Stary w lasach rucheńskich. Po zakończeniu podróży w otoczeniu pięknej przyrody, gotyckiego zamku książęcego wzniesionego w XV wieku, nad brzegiem Liwca zregenerowaliśmy swoje siły kiełbaską prosto z ogniska.

W dobrych humorach, zadowoleni z wiosennej aury i wspólnie spędzonego czasu w miłej atmosferze wróciliśmy do naszej szkoły. Dziękujemy organizatorom!